نوشته های جدید

فقرکرج درتجهیزات ایمنی

فقر کرج در تجهیزات ایمنی

به گزارش رمزفردا /البرز عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه آتشنشانان در معرض خطرات جدی هستند، گفت:  در حوزه توانمندسازی آتشنشانان کاری جدی صورت نگرفته است.

عمار ایزدیار روز یکشنبه ۱۸ مهرماه در نطق پیش از دستور جلسه شورای  شهر کرج، گفت: سازمان آتش‌نشانی کرج نیاز به تهیه تجهیزات به روز دارد. اکنون تنها نردبان آتشنشانی مربوط به ۳۰ سال پیش است.

به گزارش رمزفردا، وی افزود: با توجه به اینکه قراردادهای خرید تجهیزات به صورت تهاتر صورت‌ می‌گیرد، امکان انعقاد قرارداد با کشورهای صاحب تخصص نیست و تجهیزات درجه دو و سه تهیه می‌شوند که کارایی لازم را ندارند. با وجود اینکه نردبان دیگری توسط پیمانکار خریده شد اما این نردبان باز نمی‌شود.

وی به کافی نبودن اعتبار برای خرید البسه آتشنشانی گفت: با افزایش چشمگیر قیمت البسه اعتبار این حوزه مناسب نیست. در بودجه سال گذشته ۱۲۰ دست البسه برای این حوزه دیده شده ولی ۶۰ دست از آن خط خورده است.

این عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه آتشنشانان در معرض خطرات جدی هستند، گفت:  در حوزه توانمندسازی آتشنشانان نیز کاری جدی صورت نگرفته است.

وی افزود: تهران سالیانه مبلغی را برای شرکت آتشنشانان در آکادمی‌های تراز اول خارج از کشور تخصیص می‌دهد که سپس به انتقال تجربیات خود می پردازند. اگر بتوانیم این کار را در سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرج نیز انجام دهیم اتفاق بسیار خوبی است یا ظرفیت های لازم ها را در مجموعه آتشنشانی فراهم کنیم.

منبع : ایسنا

این مطالب را نیز ببینید!

چه خطراتی یک فک خزری راتهدیدمی کند؟

به گزارش رمز فردا /گیلان مدیرکل شیلات گیلان، با بیان اینکه ماهی کیلکا به علت هجوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *