دوشنبه , خرداد ۲ ۱۴۰۱
نوشته های جدید

توقف روند نزولی بورس پس از ۵ روز

نمادهای مؤثر بر شاخص‌های بازار سهام امروز ۲۹ دی ۱۴۰۰؛
به گزارش رمز فردا : امروز پس از ۵ روز روند نزولی شاخص کل بورس متوقف شد اما شاخص کل هم وزن بورس و شاخص کل فرابورس همچنان به نزول ادامه دادند.
توقف روند نزولی بورس پس از 5 روز

به گزارش رمز فردا ، در معاملات روز چهارشنبه، ۲۹ دی ۱۴۰۰، شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳ هزار و ۵۳۹ واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و ۲۷۹ هزار و ۵۰۵ واحد رسید.

شاخص هم وزن با افت هزار و ۳۸۵ واحدی در سطح ۳۳۵ هزار و ۶۴۳ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۲ واحد پائین آمد و در سطح ۱۷ هزار و ۶۴۲ واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، ۱۷۵ نماد رشد قیمت داشتند که ۱۲۴ نماد بورسی و ۵۱ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۲۸۸ نماد کاهش قیمت داشتند که ۲۰۱ نماد بورسی و ۸۷ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۳۷ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۵۷ درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای مؤثر بر شاخص‌های بازار سهام

امروز اغلب نمادهای پالایشی رشد قیمت داشتند و گروه «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» سبزترین گروه بازار بود. همچنین دو نماد پالایشی «شبندر» و «شپنا» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل داشتند. امروز «فملی»، «فخوز» و «ذوب» نیز بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «ارفع»، «کگهر» و «زاگرس» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «شاوان»، «غصینو» و «شبصیر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس فملی صدرنشین است و شپنا و ذوب در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای  کرمان، فرابورس و مدیریت پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش معاملات خُرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۶ هزار و ۲۲ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲ هزار و ۶۹ میلیارد تومان بود که ۳۴ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و با کاهش ۱۰ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۲ هزار و ۴۸۶ میلیارد تومان رسید که ۴۱ درصد کل معاملات بازار ثانویه را تشکیل می‌دهد.

منبع : اقتصادنیوز

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱

امروز قیمت طلا در بازار روند کاهشی را تجربه کرد، قیمت سکه اما افزایش یافت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *