دوشنبه , مهر ۱۱ ۱۴۰۱
نوشته های جدید

بهره مندی دانشجویان ازمزایای پروژه های صنعتی

دانشجویان می‌توانند از مزایای پروژه‌های صنعتی بهره‌مند شوند

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: ریل‌گذاری‌های لازم برای حضور دانشجویان فعال در پروژه‌های صنعتی انجام شده تا دانشجویان بتوانند از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند شوند.

به گزارش رمز فردا ،دکتر فرهاد دانشجو ، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه تربیت مدرس، یک پارک علم و فناوری تربیت مدرس دارد که ۱۷۶ شرکت دانش بنیان در این پارک فعالیت دارند. پارک‌های علم و فناوری به سه دسته پارک‌های درجه ۱ تا ۳ تقسیم می‌شوند که پارک‌های دانشگاه‌ها فعلا، درجه ۳ هستند؛ ولی اخیرا پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس توانست به درجه ۲ ارتقاء پیدا کند.

وی ادامه داد: در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، برخی شرکت‌ها به مرحله تولید نمونه رسیده‌اند و برخی دیگر تولیدات نیمه‌صنعتی و تولید صنعتی انجام می‌دهند. بدین ترتیب، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس به دلیل اینکه داخل دانشگاه واقع شده، هم با دانشگاه ارتباط خوبی دارد و هم با صنعت.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس افزود: برای اینکه یک شرکت‌، دانش‌بنیان شود، تعدادی سطوح آمادگی فناوری برای آن وجود دارد و از زمان طرح مسئله تا تولید در ۹ مرحله ادامه دارد که ۵ تا ۶ مرحله از آن در داخل دانشگاه انجام می‌شود و بقیه مراحل آن در پارک علم و فناوری. برای پروژه‌های سال جاری، ۱۳۲.۴ میلیارد تومان بودجه برای ما در ارتباط با صنعت پیش‌بینی شده است و ما اعلام کردیم که می‌توانیم این میزان بودجه را جذب کنیم. سال گذشته قرار بود ۶۰ میلیارد تومان جذب کنیم که ۱۰۰ میلیارد تومان جذب کردیم و امسال این مبلغ را افزایش داده‌ایم و به مجلس قول داده‌ایم که از طریق ارتباط با صنعت و دریافت پروژه‌ها این میزان بودجه را دریافت کنیم.

دکتر دانشجو با اشاره به سهم دانشجویان در این پروژه‌ها، خاطرنشان کرد: سال گذشته، در پروژه‌های ساتع که در اختیار وزارت علوم است، ۷ تا ۸ میلیارد تومان قرارداد بسته بودیم که امسال این میزان به حدود ۱۷ و نیم میلیارد تومان رسیده است. ۶۰ درصد از این پروژه‌ها به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد. ولی فضا باز است و ریل‌گذاری‌های لازم انجام شده تا دانشجویان فعال بتوانند در این پروژه‌ها شرکت‌ کنند و از مزایای این پروژه‌ها استفاده کنند.

منبع : ایسنا

 

این مطالب را نیز ببینید!

سیزدهمین نمایشگاه نانو گشایش یافت

  امروزنمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *