حمله روزنامه دولت به ظریف/ به جای ترساندن مردم جمله معروف شهید سلیمانی را به یاد بیاور

فارغ از اینکه، رژیم صهیونیستی در عرصه میدان ضعیف‌تر از آن است که بخواهد تقابل مستقیم با ایران را آغاز کند و فعلاً در حال نبرد با نیروهای متحد جمهوری اسلامی است و در همین عرصه نیز بجز کشتار زنان و کودکان نتوانسته دستاورد میدانی خاصی به دست بیاورد، این سخنان ظریف یادآور دیگر سخنان او در دوره ۸ ساله مسئولیتش در وزارت‌خارجه است که محتوای آن بر «دشمن هراسی» متمرکز بود.

به عنوان مثال سال ۹۲ که ظریف تازه سکاندار وزرات‌خارجه شده بود، در دانشگاه تهران حضور یافت و در پاسخ به انتقادات یکی از دانشجویان درباب انفعال او در برابر غربی‌ها گفت: «امریکا می‌تواند با یک بمب‌اش تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیندازد». این در حالی بود که این سخن مرعوبانه ظریف باعث شد تا رهبر انقلاب چند بار نسبت به آن واکنش نشان دهند، از جمله در ۱۳ تیر ۹۳ که فرمودند: «یک وقتی یکی از مسئولین کشور درباره‌ مسائل نظامی یک نظری داده بود که خب مطابق واقع نبود؛ بنده گفتم یک «تور نظامی» برای مسئولین کشور قرار بدهید؛ بیایند یک خرده‌ای در محیط‌های نظامی گردش کنند، حقایقی را، واقعیاتی را ببینند، معلوماتشان نسبت به موجودیِ نظامی کشور بالا برود. حالا در مورد مسائل علمی هم متأسفانه گویا همین‌جور است؛ باید یک «تور علمی» بگذاریم برای مسئولین در بخشهای مختلف.»
به نظر می‌رسد بهتر است آقای ظریف به جای تکرار مشی دوره وزارتش که ترساندن مردم از دشمن بود، یکبار به جمله معروف شهید سلیمانی توجه کند: «من با تجربه این را می‌گویم که میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست. اما شرط آن این است که نترسید و نترسیم و نترسانیم.»

منبع : ایران نوشت