نوشته های جدید

متاسفانه هندبال‌زنان در کشورهای اسلامی حضور ندارد

رئیس فدراسیون هندبال گفت: به ما اعلام شد که تیم هندبال بانوان ایران بین ۸ کشور برتر مسابقات نیست البته نمی‌دانم متر و معیار آنها چیست.

به گزارش رمز فردا و به نقل از “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، علیرضا پاکدل در نشست خبری سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی اظهار داشت: به آینده هندبال ساحلی ایران خوش بین هستیم. با این امید که این رشته به رشته‌های المپیک اضافه خواهد شد برای آن پیش بینی و آینده نگری کردیم و اگر این رشته به المپیک اضافه شود ساحلی ایران مدعی کسب مدال خواهد بود.

وی در خصوص تمدید قرارداد گراپی‌شه برزیلی بعد از مسابقات قهرمانی ساحلی گفت: باید شرایط را ببینیم و این یک موضوع دو طرفه است. سال سختی برای هندبال ایران است. تیم‌های زیادی به مسابقات اعزام می‌شوند که کار ما را بخصوص در بخش مالی سخت می‌کند. بعد از مسابقات یونان صحبت می‌کنیم و اگر دو طرف به جمع بندی برسیم ادامه می‌دهیم.

پاکدل در خصوص غیبت تیم‌ ملی هندبال دختران در بازی‌های کشورهای اسلامی گفت: طبق گفته مسئولان ستاد بازی‌های کشورهای اسلامی تیم ملی زنان می‌توانست شرکت کند. شور و نشاطی در بین بازیکنان ایجاد شد. در کشورهای مسلمان رنک یک هستیم. ما در حال تدارکات بودیم که چند روز قبل اعلام کردند که اعزام نمی‌شویم.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: به هر حال به ما اعلام شد که ایران بین ۸ کشور نیست البته نمی‌دانم متر و معیار آنها چیست. در فدراسیون جهانی ما ۳۱ شدیم و در سایت فدراسیون جهانی رنکینگی وجود ندارد. متر و معیار ستاد قونیه چیست برای ما مشخص نیست و کمیته ملی المپیک هم می‌گوید ایران بین ۸ کشور نیست. همانطور که نمی‌دانیم چطور هندبال مردان در ۸ تیم است نمی‌دانم چرا هندبال زنان نیست. خانم کاظمی پور هم پیگیری زیادی کرد اما این حضور فراهم نشد.

وی در مورد انتخاب سرمربی خارجی تیم ملی هندبال زنان تاکید کرد: در دنیا اکثر تیم‌ها از مربی مرد استفاده کرده بودند. تنها تیم هلند بود که در قهرمانی جهان اسپانیا مربی مرد نداشت. تیم زنان ما شرایطش عوض شده و جایگاه بهتری کسب کرده است. ما دنبال چند گزینه خارجی هستیم. یکی از گزینه ها مورد مناسبی است. اگر روزی هم بخواهیم از مربی خارجی استفاده کنیم تراز بالا خواهد بود. اگر مربی خارجی خوبی جذب کنیم نظر ما این است که‌ روی تیم‌های پایه بیشتر کار کند. هدف ما این است که در آینده هم بین چهار تیم اول باشیم و در جهانی هم زنگ تفریح نباشیم.

پاکدل در خصوص تشکیل تیم ملی هندبال ساحلی زنان نیز افزود: فدراسیون جهانی به تیم‌های زنان مسلمان اجازه حضور با پوشش اسلامی را داد. با معاون وزیر زنان هم صحبت کرده‌ام. با این رویکرد که این رشته المپیکی خواهد شد توانایی راه اندازی تیم ملی زنان را داریم. در مورد پوشش زنان منتظر هستیم تا وزارت ورزش بررسی کند و ما هم تمکین می‌کنیم. اگر به این‌ جمع بندی برسند بدون درنگ این تیم ملی را تشکیل می‌دهیم،  به این امید که در المپیک ۲۰۲۸ هندبال ساحلی حضور خواهد داشت. این اتفاق خوبی است و ما آمادگی تیم ملی هندبال ساحلی زنان را هم داریم. در کلاس‌های آموزشی زنان زیادی دوره مربیگری دیدند و مربیان خوبی داریم.

منبع:ایسنا

این مطالب را نیز ببینید!

پشت پرده اخراج نوراللهی از تیم ملی فاش شد

به گزارش رمز فردا: احمد نوراللهی، هافبک دفاعی تیم الوحده امارات در اولین مسابقه ایران در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *