چهارشنبه , مهر ۵ ۱۴۰۲
نوشته های جدید

زمان صدور کارت‌های سربازی چقدر است؟

به گزارش رمز فردا ،سردار تقی مهری  درباره زمان صدور کارت‌های سربازی اظهارکرد: حداکثر مدت زمان صدور کارت‌های سربازی اعم از کارت‌های پایان خدمت، معافیت و … ۱۵ روز است و طی این مدت کارت پایان خدمت فرد به آدرس پستی که سرباز مشخص کرده، ارسال می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا همچنین درباره زمان گواهی‌های مربوط به سربازی و وضعیت خدمتی سربازان مانند گواهی برای ثبت نام در دانشگاه و … نیز اظهارکرد: این گواهی‌ها بلافاصله پس از استعلام از سوی دفاتر پلیس +۱۰ صادر می‌شود. در واقع با توجه به سامانه‌های هوشمند وظیفه عمومی این گواهی‌های کاغذی پرینت گرفته شده و در همان لحظه پس از استعلام در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

وی درباره اینکه آیا مشکلی در تامین کارت‌های خام وجود دارد یا خیر نیز گفت: خوشبختانه هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و این کارت‌های هوشمند در مدت زمان لازم صادر می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در پاسخ به اینکه آیا این افراد می‌توانند در بازه زمانی که در انتظار کارت پایان خدمت خود هستند از کشور خارج شوند یا خیر گفت: با توجه به اینکه مدت زمان صدور کارت‌ها کم است، بهتر است افراد بعد از دریافت کارت خود اقدام به دریافت گذرنامه و … کنند. اما در هر صورت اطلاعات افراد در سامانه نیز ثبت می‌شود و به محض اینکه اطلاعات از سوی یگان‌های مربوطه در سامانه ثبت شود، امکان اخذ گواهی برای خروج از کشور یا دریافت و تمدید گذرنامه نیز وجود دارد.

منبع : ایسنا

این مطالب را نیز ببینید!

ترافیک نیمه‌سنگین در جاده هراز

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *