نوشته های جدید

کارگردان‌های توقیفی، اجازه ساخت فیلم جدید ندارند؟!

به گزارش رمز فردا ،عباس رافعی که برای فیلم «سلوک» پروانه گرفته، می‌گوید به دلیل آنکه یک فیلم توقیفی دارد، فعلا اجازه ساخت فیلم جدیدش را ندارد.

این کارگردان که از حدود سه سال قبل موفق به گرفتن پروانه نمایش برای فیلم «غیبت موجه» نشده است، در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد: سال گذشته برای فیلم جدیدم درخواست پروانه ساخت داده بودم که سرانجام حدود چهار ماه قبل این مجوز به نام فیلم «سلوک» و به تهیه‌کنندگی علی اوجی صادر شد اما گفتند چون یک فیلم توقیفی دارید، تا تکلیف آن مشخص نشود نمی‌توانید فیلم جدید بسازید.

رافعی در این‌باره اضافه کرد: من با آقای خزاعی صحبت کردم و گفتند قانونی وجود دارد که تا حال به آن توجه نشده است و ما می‌خواهیم به آن عمل کنیم. براین اساس کارگردان‌هایی که فیلم‌شان دچار مشکل نظارتی است تا وقتی آن مشکل را برطرف نکنند اجازه ساخت فیلم جدید ندارند.

وی چنین رویکردی را راهی برای حذف فیلمسازان مستقل دانست و پیش‌تر هم در گفت‌وگویی دیگر با ایسنا از به راه افتادن بحث خودی و غیرخودی در سینما صحبت کرده بود.

رافعی درباره داستان «سلوک» گفت: فضای فیلم مشابه آثار قبلی‌ام و درباره زنی است که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود و ‌می‌بیند شوهرش نیست. او در جستجوی همسرش، خودش را پیدا می‌کند.

این مطالب را نیز ببینید!

تبلیغ این کنسرتها ممنوع!

 در نامه‌ای که اخیرا از سوی پرهام جانفشان ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *