نوشته های جدید

جشنواره نمایش میراث ناملموس و صنایع‌دستی در قشم برگزار شد

هم‌زمان با روز ملی روستا و روز جهانی کودک؛

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری جشنواره نمایش میراث ناملموس و صنایع‌دستی در کمپ پارک ریگو در هم‌زمانی با روز ملی روستا و روز جهانی کودک، خبر داد.

منطقه آزاد قشم
به گزارش رمزفردا – مهدی زارعی با اشاره به طرح روستای پاک و لزوم مشارکت تعاملی بین روستا‌های قشم برای دستیابی به جزیره‌ای سبز بیان داشت: جشنواره نمایش میراث ناملموس و صنایع‌دستی با همکاری دهیار و مردم روستای ریگو، طراحی شده و عصر روز جمعه ۱۶ مهرماه به اجرا درآمد.
زارعی ضمن تبریک روز ملی روستا و روز جهانی کودک ادامه داد: رونمایی از توانمندی‌های روستاییان در حوزه صنایع‌دستی، محصولات غذایی و توجه به نقش پررنگ کودکان در ارائه نمایی از تاریخ و فرهنگ روستا به‌عنوان میراث ناملموسی که از گذشتگان برجای‌مانده، از نقاط قوت این جشنواره بود.

به گفته وی، مشارکت اجتماعی و همدلی مردم روستا‌های قشم باهدف توانمندسازی جامعه محلی، یک اقدام ارزشمند و مثال‌زدنی در کشور است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از تلاش‌های دهیاران روستا‌های قشم در راستای اجرایی کردن طرح “روستای پاک، جزیره سبز” تقدیر کرد.
گفتنی است، در جشنواره نمایش میراث ناملموس و صنایع‌دستی روستای ریگو که در کمپ پارک ساحلی این روستا برگزار شد، نمایش توربافی، سوند بافی، مشک دوغی، ساخت جارو با شاخه‌های نخل، تهیه غذا‌ها و دارو‌های محلی با حضور دختران هنرمند روستا به اجرا درآمد و از محصولات صنایع‌دستی رونمایی شد.
این جشنواره در ادامه با مسابقات طناب‌کشی، دو ساحلی، بازی پلشکا و ده دنگا و ساخت لاک‌پشت با گِل توسط کودکان همراه بود.

این مطالب را نیز ببینید!

«نه» بزرگ یک هنرمندبه حراج آثارهنری

به گزارش رمز فردا ،هم دوره هنرمندانی چون علی‌اکبر صادقی، آیدین آغداشلو و عباس کیارستمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *