یکشنبه , تیر ۳۱ ۱۴۰۳

آخرین خبر از وضعیت مصدومیت حدادی/ طباطبایی: انتخاب صمد افتخار بزرگی برای بسکتبال بود

آخرین خبر از وضعیت مصدومیت حدادی/ طباطبایی: انتخاب صمد افتخار بزرگی برای بسکتبال بود

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران درباره انتخاب صمد نیکخواه بهرامی به عنوان پرچمدار کاروان ایران در المپیک و آخرین وضعیت مصدومیت حامد حدادی صحبت کرد.

رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال ایران در گفت‌وگو بارمز فردا درباره انتخاب صمد نیکخواه بهرامی به عنوان پرچمدار کاروان ایران در المپیک توکیو توضیح داد: این اتفاق، افتخار بزرگی برای بسکتبال است. به هر حال ما رایزنی‌هایی کرده بودیم تا یکی از بسکتبالیست‌های خوب کشور از بین آقایان حدادی و نیکخواه انتخاب شوند که خوشبختانه آقای صمد نیکخواه به عنوان یکی از پر افتخارترین‌های ایران در سطح آسیا انتخاب شد. این اتفاق مهم را به جامعه بسکتبال تبریک می‌گویم و خوشحالیم که بسکتبال بیش از گذشته و پررنگ‌تر باشد. بنده با خود آقای نیکخواه هم صحبت کردم که این موضوع روحیه خوبی به تیم ملی داد.

دیروز (سه‌شنبه) خبری مبنی بر اینکه حامد حدادی خواستار انتخاب شدنش به عنوان پرچمدار کاروان ایران در المپیک است، با تایید رئیس فدراسیون بسکتبال منتشر شد که طباطبایی توضیح داد: در واقع با توجه به اینکه علاقه داشتیم پرچمدار کاروان ایران شخصی از بسکتبال باشد، صمد نیکخواه و حامد حدادی را به عنوان نمایندگان خود معرفی کردیم تا هر کدام که رای آوردند به عنوان پرچمدار کاروان ایران رد المپیک شوند. به هر حال آقای حدادی هم بازیکن ارزشمندی است و هر فردی در سطح ملی مشتاق است که پرچمدار شود. ما بر حسب وظیفه این دو نفر را اعلام‌ کردیم‌ که درباره آن‌ها تصمیم‌ گیری شود.

او درباره برگزاری بازی دوستانه در آستانه المپیک با تیم ملی ب ژاپن نیز گفت: به هر حال وقتی میزبان برنامه ریزی می‌کند یکسری شرایط خاص هم دارد. بازیکنان ما هم چون تازه به ژاپن رسیده بودند بازی با تیم ب ژاپن به عنوان یک مسابقه غیر رسمی جهت هماهنگ شدن با شرایط میزبان و آب و هوا بد نبود.

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: از نظر بنده و کادرفنی اتفاق بدی نبود و به خاطر غیر رسمی بودن بازی هم این دیدار پشت درهای بسته برگزار شد. ان‌شاءالله سه بازی دیگری که داریم طبق زمانبندی برگزار می‌شوند. ضمن اینکه ما در چنین مسابقاتی دنبال نتیجه نیستیم‌ و هدف ما بیشتر بحث ایجاد هماهنگی‌ میان ملی‌پوشان و رسیدن به ترکیب بهتر است.

او درباره آخرین وضعیت مصدومیت حدادی نیز گفت: آقای حدادی در سالن بسکتبال تمرینات با توپ را شروع کرده‌ و بدنسازی‌ خود را نیز زیر نظر فیزیوتراپ‌های مختلف‌ انجام می‌دهد. ان‌شاءالله هر موقع که پزشکان بگویند بلافاصله با تیم همراه خواهد بود. حالا چه برای بازی تدارکاتی با اسپانیا و چه بازی در المپیک.

طباطبایی در پایان صحبت‌های خود ضمن تشکر از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به خاطر انتخاب صمد نیکخواه‌بهرامی به عنوان پرچمدار کاروان ایران در المپیک، تصریح کرد: این اتفاق یک افتخار برای بسکتبال بود و امیدوارم نماینده خوبی برای ایران باشیم.

این مطالب را نیز ببینید!

شطرنج‌باز ۱۴ ساله‌ای که رکورد فیروزجا را زد

سینا موحد شطرنج‌باز ۱۴ ساله ایرانی رکورد علیرضا فیروزجا را شکست. به گزارش رمز فردا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *