دوشنبه , مهر ۱۱ ۱۴۰۱
نوشته های جدید

سیارکی بزرگتر از “برج پیزا” به زمین نزدیک می‌شود

سیارکی بزرگتر از "برج پیزا" به زمین نزدیک می‌شود

سیارکی بزرگتر “برج پیزا” امروز در نزدیکترین فاصله خود از زمین قرار می‌گیرد.

به گزارش رمز فردا و به نقل از ام‌اس‌ان، یک سیارک بزرگتر از “برج پیزا” (Tower of Pisa) در حال نزدیک شدن به زمین است و قرار است امروز پنجشنبه به نزدیکترین فاصله خود از زمین برسد.

گزارش شده که این سیارک موسوم به “۲۰۲۲ PC” قرار است در روز پنجشنبه ۱۸ اوت، در فاصله شش میلیون و ۳۰۰ هزار کیلومتری از زمین قرار بگیرد و نزدیک‌ترین فاصله خود را با زمین داشته باشد.

برای درک بهتر این فاصله می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که میانگین فاصله بین زمین و ماه حدود ۳۸۴ هزار و ۶۳۳ کیلومتر است.

ناسا این سیارک را در “آزمایشگاه پیش‌رانش جت” (JPL) خود و با استفاده از سیستمی مشاهده کرده است که مجموعه‌ای از سیارک‌های در حال نزدیک شدن به زمین را فهرست می‌کند.

سیارک ۲۰۲۲ PC که ۵۸ متر عرض دارد، در ژوئیه ۲۰۲۲ کشف شد. زمانی که دانشمندان برای نخستین بار این سیارک را کشف کردند، در نزدیکی مدارهای زمین و زهره در حال چرخش بود.

آیا سیارک ۲۰۲۲ PC خطرناک است؟

براساس محاسبات ناسا، هر جرم فضایی بزرگتر از ۱۵۰ متر که در فاصله ۴.۶ میلیون مایلی از زمین قرار بگیرد، می‌تواند “بالقوه خطرناک” تلقی شود.

سیارک ۲۰۲۲ PC قرار است از کنار زمین عبور کند اما دانشمندان همچنان مسیر آن را زیر نظر دارند و سناریوهای احتمالی گذر آن را تجزیه و تحلیل می‌کنند.

این مطالب را نیز ببینید!

سیزدهمین نمایشگاه نانو گشایش یافت

  امروزنمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *