یکشنبه , تیر ۳۱ ۱۴۰۳

واکنش‌ها و تسلیت‌ها برای شهدای خدمت

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ بالگرد حامل رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهانش که برای بازدید از سد خداآفرین و افتتاح چندین طرح ملی و استانی به آذربایجان شرقی رفته بودند، به علت شرایط نامساعد آب و هوایی ، دچار سانحه شد و تمام سرنشینان بالگرد به شهادت رسیدند.

به گزارش  رمز فردا ده‌ها گروه امدادی در واکنش سریع برای امداد به  رئیس‌جمهور و همراهانش اقدام کردند ولی تلاش‌ها برای پیدا کردن بالگرد سانحه دیده به علت مه آلود بودن هوا و سخت  گذر بودن منطقه جنگلی و کوهستانی، ساعت‌ها طول کشید و سرانجام بامداد امروز؛ دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ گروه‌های امدادی مردمی و هلال احمر با استفاده از پهپادهای ایرانی ردیاب بالگرد سانحه دیده را کشف کردند.

در این سانحه هوایی، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهان او از جمله امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه،  آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز،  رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، و همچنین سرتیم حفاظت رئیس جمهور و خلبانان و کادر پرواز بالگرد به شهادت رسیدند.

براساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی، در صورت موافقت مقام معظم رهبری ، معاون اول مسئول امور اجرایی کشور می‌شود. طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در بخشی از توضیحاتی که در این زمینه داشته گفته است: از دیروز که این اتفاق پیش آمد، موارد لازم به معاون اول رئیس جمهور گفته شد و اداره امور توسط ایشان انجام می‌شود و از دیروز این فرآیند آغاز شده است. موضوع فرایند حداکثر ۵۰ روزه برای برگزاری انتخابات تمهیداتی لازم را خواهد داشت و دستگاه‌های مختلف هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد.

پس از اعلام این خبر هیأت دولت بلافاصله تشکیل جلسۀ فوق‌العاده داد.

زمان و مکان دقیقِ مراسم وداع با رئیس‌جمهورِ شهید و همراهانش توسط دولت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مجلس شورای اسلامی هم اعلام کرده است که فردا جلسه علنی نخواهند داشت.  پیام تسلیت نمایندگان مجلس برای شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش را اینجا بخوانید.

هیئت دولت در بیانیه‌ای نسبت به ادامه مسیر رییس‌جمهور شهید کشورمان تاکید کرد.

شخصیت‌های مختلف سیاسی، فرهنگی ، نظامی و انتظامی با صدور پیام‌های جداگانه شهادت رئیس‌جمهور و همراهان ایشان را تسلیت گفتند.

ایسنا

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت طلا امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

امروز قیمت طلا شیب صعودی را در پیش گرفته است و ارزش هر اونس به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *