یکشنبه , تیر ۳۱ ۱۴۰۳

۶ روز گذشت؛ سایت‌های شهرداری و شورای شهر تهران هنوز از دسترس خارج هستند

به گزارش رمز فردا ،۶ روز از حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری تهران گذشته و هنوز سامانه‌های داخلی شهرداری تهران قطع است و کارکنا شهرداری بدون استفاده از رایانه در محل کار خمود فعالیت می‌کنند.

سایت‌های عمومی مثل تهران من و سایت شهرداری تهران که خارج از مجموعه شهرداری برای خدمات دهی در دسترس عموم قرار دارد، فقط صفحه اولشان بالا می‌آید.

عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران ساعتی پیش با انتشار توئیتی نوشت: شهرداری همزمان در جبهه سایبری با دشمنان مردم ایران و برخی بداخلاقان داخلی درحال مبارزه است. هیچکدام از سوابق شهروندان یا اطلاعاتی از حافظه‌ها پاک نشده، دوربین‌ها هم روشن است. تنها برخی خدمات به صورت آفلاین انجام می‌شود و در روز‌های آینده تمام سرویس‌های آنلاین در دسترس خواهد بود.

محمود کبیری مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران امروز با انتشار توئیتی نوشت: با وجود حمله از سوی مزدوران سایبری موساد به سامانه‌های I.T مجموعه مدیریت شهری، شورای شهر تهران توانست با هوشمندی و اتکاء به نیرو‌های متخصص خود سامانه انفورماتیک را به چرخه خدمت رسانی بازگردانده و به اجرای ماموریت در برگزاری صحن شورا بپردازد. یاران رایانه‌ای شورا دستمریزاد

این توئیت نشان می‌دهد علاوه بر سامانه‌های شهرداری تهران، سامانه انفورماتیک شورای شهر تهران هم ضربه سایبری خورده و از چرخه خارج شده بود.

با این حال سامانه‌های متعلق به شورای شهر تهران از قبیل سایت شورای شهر و سامانه شفافیت همچنان از دسترس خارج هستند.

دیروز برای اولین بار مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، گفت: حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری تهران را کار موساد و منافقین است.

گروهک منافقین روز پنج‌شنبه با انتشار تصاویری مدعی شد که هکر‌های آن موفق شده‌اند کنترل بیش از پنج‌هزار دوربین نظارت و کنترل شهرداری تهران را به دست بگیرند. اما موساد تاکنون مسئولیت این حملات را نپذیرفته است.

همزمان با شروع این حملات مانیتور کارکنان شهرداری تهران تصویری از مسعود رجوی سرکرده منافقین را نمایش داد.

با این حال احمد صادقی عضو دیگر شورای شهر تهران با اشاره به این حملات گفته بود: مدیریت شهری تغییر کرده و باید پاکسازی انجام شود.

اما با توجه به پیوستگی مستمر بخشی از خدمات شهرداری به زندگی روزمره مردم، مانند تردد در محدود طرح ترافیک و شارژ کارت بلیط مترو هنوز ارائه این خدمات از سر گرفته نشده است.

چمران دیروز در جلسه شورای شهر گفته بود، برنامه‌ریزی مفصلی از سوی موساد و منافقین انجام شده بود تا سیستم‌های شهرداری و سیستم‌های دیگر در تهران را فشل کنند؛ اما باز هم آنچه که می‌خواستند انجام دهند محقق نشد و جز انتشار چند تصویر موهن به هدف دیگری نرسیدند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این مطالب را نیز ببینید!

امروز آخرین مهلت ثبت درخواست تجدید نظر در تصحیح آزمون‌های نهایی دوازدهم

مهلت ثبت درخواست تجدیدنظر در تصحیح آزمون‌های نهایی دوازدهم امروز شنبه ۳۰ تیر به پایان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *